Zasady

Oto lista zwycięskich flot kapitana Glimbax.
Sprawdź, na którym miejscu jesteś.

„Wpływasz na jamoustnego przestwór oceanu, a tam zamiast morskiej bryzy wita Cię istny ogień! To jama ustna odpiera atak palących się do rozróby rozbólników.
Musisz działać szybko!
Rozpraw się z tą bandą nikczemnych nicponi ramię w ramię z Kapitanem Glimbaxem!”.

Jak grać?

Zasady i instrukcja:

1
Rozstaw statki na swojej planszy i kliknij przycisk „Start”!
2
Bitwa się rozpoczyna!
Wybierz i zaznacz pole na planszy przeciwnika.
3
Jeśli trafisz we wrogi statek, możesz strzelić jeszcze raz!
Jeśli nie, kolejkę przejmuje przeciwnik.
4
Gra trwa do momentu, w którym jeden z graczy znajdzie wszystkie statki przeciwnika.
Kto zrobi to pierwszy, ten wygrywa!

Rozbólnicy

Poznaj wrogów

Naftyka Poboli

Naftyka Poboli to złoczyńca nazywany pisarzem wrednych scenariuszy, których akcja rozgrywa się w mgnieniu oka. Atakuje jamę ustną powodując małe, okrągłe acz bolące zmiany w postaci nadżerki lub owrzodzenia. Na liście kapitana Glimbaxa pojawia się jak asteroida na niebie, szybko i nagle – dlatego Kapitan jest zawsze w gotowości. W duecie z diklofenakiem wypłukuje Naftykę z Twojej buzi, a ból i obrzęk, które wywołał ustępują jak po zażyciu sekretnego eliksiru. Lepiej mieć kapitana Glimbaxa zawsze pod ręką, ponieważ ten złoczyńca czai się zawsze za rogiem.

Palijama

Palijama może wydawać się pospolitym rzezimieszkiem. Dość powszechnie pojawia się w okolicach gardła i migdałków podniebiennych. Jego poczynania odbijają się szerokim echem skutecznie utrudniając codzienne funkcjonowanie. Gdy Palijama zagości na dobre, panoszy się bólem gardła i trudnościami w przełykaniu, sprawiając wrażenie, że jest niezłomny. Kiedy jednak pojawia się Kapitan Glimbax, czmycha gdzie pieprz rośnie– ból gardła i dyskomfort w przełykaniu nie oprą się diklofenakowi, a bez nich Palijama daje nogę.

Szarpidrut

Szarpidrut od lat staje się coraz częstszym niepożądanym gościem, z którym kapitan Glimbax staje w szranki. Ten łotr upodobał sobie uszkodzenia mechaniczne jamy ustnej i dziąseł, które nagminnie wywołuje, gdy tylko w jamie ustnej pojawi się sprzęt ortodontyczny czy proteza. Skutecznie utrudnia spożywanie posiłków, potrafi również utrudniać swobodne mówienie. Jak w każdej przygodzie kapitana Glimbaxa z pomocą przychodzi diklofenak, który szybko/ prędko łagodzi ból i pomaga pozbyć się uciążliwych nękań Szarpidruta. To właśnie Diklofenak ujarzmia jego porywczy charakter, a sekretny skład bez zawartości alkoholu sprawia, że drobne zmiany goją się bez nieprzyjemnego uczucia pieczenia podczas płukania jamy ustnej.
Ahoj przygodo!

Zabiegul

Zabiegul to jeden z natrętnych charakterów na czarnej liście naszego kapitana. Zabieghul skrzętnie wykorzystuje sytuacje po zabiegach stomatologicznych i rozpoczyna nikczemne występki. Stany zapalne i ból z tym związany skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie i wydłużają przebieg rekonwalescencji po zabiegach. Kapitan Glimbax wie jak sobie z tym poradzić. Gdy wskażesz mu Zabieghula od razu bierze sprawy w swoje ręce. Z pomocą diklofenaka rychło wypłukuje łotrzyka i w mgnieniu oka łagodzi podrażnione miejsca jamy ustnej.

Zembochwiej

Zembochwiej nie jest przeciętnym łotrzykiem, to superzłoczyńca, z którym Glimbax spotyka się na co dzień. Do swoich nikczemnych występków zwołuje zapalenia jamy ustnej i dziąseł, dzięki którym chce doprowadzić do swojej finalnej misji – paradontozy. A to już nie przelewki! Twoje zęby mogą się zbuntować i wystąpić z dziąseł, podporządkowując się jego woli. Glimbax zna numery Zembochwieja. Kapitan razem z diklofenakiem skutecznie przepędza Zembochwieja, ułatwia regenerację dziąseł, a przy okazji pomaga likwidować ból w jamie ustnej, towarzyszący jej zapaleniom. Zembochiwej nie ma szans z Glimbaxem!
Ahoj przygodo!